KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Działo się ...

 

 WYDARZENIA GRUPY...

10.10.2019 – wyprawa do warzywniaka i …
W ramach tematu Jemy zdrowe warzywa omawialiśmy jak zachować witaminy na zimowe dni. Dowiedzieliśmy się jak kisić ogórki, oczywiście natychmiast teorię przełożyliśmy na działanie praktyczne i tak  po chwili w całej naszej Sali pachniało ogórkami, koperkiem i czosnkiem. Proces kiszenia obserwowaliśmy przez kilka dni, a w ostatecznym finałowym fragmencie degustowaliśmy nasze wytwory. 

 11.10.2019 – teatr Arlekin – przedstawienie „Królewna z drewna”
„Królewna z drewna” to barwna opowieść o przygodach małej Sosenki, która ratuje swoich rodziców i cały las przed złem, czyhającym na bezpieczny dotąd świat, w jakim mieszkała nasza bohaterka. A zło czyha wszędzie – ze strony natury, ale i ludzi – bandy korników i bezwzględnych drwali. Dlatego Sosenka staje przed nie lada wyzwaniem, musi podejmować trudne decyzje i niezwykle szybko dorosnąć… Poza walorami muzycznymi i plastycznymi – głównie pięknymi, animowanymi lalkami  dzieci uczyły się  nazw gatunków drzew (główni bohaterzy przedstawienia to drzewa).

15.11.2019 – zajęcia otwarte dla nauczycieli
Tego dnia odbyły się zajęcia otwarte dla nauczycieli, którzy mogli zaobserwować jak dużo wiemy na temat naszej ojczyzny. Zajęcia dotyczyły działań konspiracyjnych polskiej młodzieży, która podczas wojny realizowała mały sabotaż. Maluchy poznały symbol Polski Walczącej oraz „malowały” go na murach naszego przedszkola. Zabawy było co nie miara. Ale najważniejsze po raz kolejny przyjęliśmy dużą dawkę wiedzy o historii Polski.

25.11.2019 - Dzień pluszowego Misia.
W naszym przedszkolu wszędzie było widać tego dnia Misie. To za sprawą balu misiów. Stokrotki przebrały się za tęczowe misie, które z chęcią wykonywały rozmaite misiowe konkursy.

27.11.2019 – Przegląd tańców ludowych.
Tego dnia w naszym przedszkolu było naprawdę patriotycznie- czyli tak jak stokrotki uwielbiają. To za sprawą przeglądu tańców ludowych. Nasza grupa przygotowała taniec wielkopolski „Maryneczka”. Oczywiście dzieci ćwiczyły go od dawna z naszą ukochaną panią od rytmiki, Agnieszką. Dziękujemy. Wypadliśmy wspaniale. Oprócz samego tańca pięknie się prezentowaliśmy a to za sprawą babci Gabrysi, która na tę okazję przygotowała nam stroje.

27.11.2019
Po raz pierwszy jako grupa zorganizowaliśmy Patriotyczny Wieczorek Poetycki. Wieczorek odbył się „w kawiarence” (urządzonej w naszej sali gimnastycznej) przy blasku lamp. Na stolikach ustawiono ciastka i napoje. Podczas wieczorku zaprezentowały się dzieci z dwóch grup: Muchomorki i Stokrotki. Maluchy mówiły patriotyczne wiersze oraz te opowiadające o Polsce jako pięknym kraju. Niektórzy wystąpili sami, inni dobierali się w pary. Dzieci zaprosiły do udziału w wieczorku również swoje rodzeństwo. Najbardziej zaskakujące były występy, w których dzieci śpiewały. Akompaniowali im rodzice i dziadkowie na gitarach. Występowały całe rodziny, czasem soliści innym razem duety. To wydarzenie na długo zapisze się w naszej pamięci.

4.12.2019 – Fabryka Bombek k. Piotrkowa Trybunalskiego
W ostatnim roku edukacji przedszkolnej postanowiliśmy zgłębić tajniki produkcji bobek bożonarodzeniowych. Było na co popatrzeć… wiemy już jak wyglądają maszyny produkujące bombki, że maluje się je od wewnątrz. Najciekawszym punktem wycieczki było zdecydowanie ozdabianie kugli mieniącymi się brokatami.

6.12.2019 – odwiedził nas Mikołaj.
O tym, że Mikołaj jest prawdziwy każde dziecko doskonale wie. W mikołajkowe imieniny mogliśmy przekonać się o tym osobiście. Odwiedził nas bowiem Mikołaj, który pozdrowił dzieci oraz wręczył im piękne upominki. W ramach rewanżu nasza grupa zainicjowała twórcze działanie polegające na wymyśleniu co mógłby dostać uprzejmy staruszek. Dzieci zamieniły się z nim miejscami i to one miały teraz obdarowywać. Każdy maluch wymyślił prezent dla Mikołaja i poprzez własnoręcznie wykonany rysunek w magiczny sposób przekazał prezent.

12.12.2019 – Ostatnia wigilia Stokrotek.
Tym razem na poszukiwanie betlejemskiej gwiazdy udały się postaci z różnych bajek. Wilk nie zjadł czerwonego kapturka, a razem z innymi zwierzętami z lasu wyruszył ratować święta. Stokrotki wcieliły się w krasnoludki, anioły, niedźwiedzie, borsuka, wróble, sarnę, wiewiórki, zające, sowę, lisa, srokę i jeża. Ostatecznie mieszkańcy lasu osiągnęli cel. Gwiazda, którą znaleźli świeciła jasno i powiedziała publiczności jak być dobrym. Całe przedstawienie było wyjątkowe, a samo spotkanie wigilijne szczególne – dlaczego? … bo to ostatnie takie spotkanie w tym gronie w murach przedszkola.

6.02.2020
Zapraszamy wszystkie nasze babcie i dziadków do przedszkola na występ z okazji ich święta!