KLAUZULA INFORMACYJNA

Klub absolwenta

Od września 1999 roku w naszym przedszkolu działa Klub Absolwenta, założony  przez  rodziców  i  dzieci, które  uczęszczały  do  Przedszkola Miejskiego nr 13. Na  pierwszym spotkaniu we  wrześniu 1999 roku wybrano prezesa  Klubu Absolwenta  -  rodzica -  oraz ustalono program spotkań na  cały rok. W  ciągu 9 lat odbywały się spotkania z udziałem dzieci i ich rodziców oraz zapraszanych gości: pani dyrektor i nauczycielek poszczególnych grup.

We  wrześniu każdego roku dzieci młodsze przynoszą  wyposażone tornistry  i  dzielą  się  wrażeniami z  pierwszych dni  w  szkole, a starsze pokazują swoje świadectwa oraz dyplomy zdobyte podczas całego roku szkolnego lub na wakacjach. Opowiadają o nowych paniach, koleżankach i kolegach. Chętnie  też  wspominają przedszkole, swoje wychowawczynie i  rówieśników. W październiku odbywają się spotkania przy ognisku w leśniczówce, a jeśli pogoda nie dopisuje kiełbaski upieczone zostają na przedszkolnych patelniach lub na grillu.

Na przełomie listopada i grudnia realizowane są spotkania andrzejkowo – mikołajkowe. Zgodnie z tradycją odbywają się wróżby, lanie wosku, zagadki, konkursy dla dzieci i rodziców oraz wizyta św. Mikołaja z workiem prezentów. Podczas karnawału przedszkole zaprasza absolwentów na bal przebierańców. W rytmie wspaniałych przebojów bawią się zarówno dzieci jak i ich rodzice. W ciągu kilkunastu lat działalności Klubu spotkania odbywały się nie tylko na terenie przedszkola.

Wspólnie spędzaliśmy czas w stadninie koni na obrzeżach Łodzi, hali zabaw „ Fikodoro”, w Miejskim Ośrodku Kultury oraz razem obchodziliśmy 20 lecie naszego przedszkola.Tradycją jest wspólne przygotowywanie przedstawień teatralnych z okazji Dnia Dziecka. Wraz z  grupą teatralną, w skład której wchodzą: dzieci, rodzice, dyrektor oraz nauczycielki występowaliśmy w inscenizacjach: „Lampa Alladyna”, „Śpiąca Królewna”, „Pirlipatka”, „Calineczka”, „Kot w butach”, ,,Księzniczka na ziarnku grochu”.

Podczas wszystkich spotkań mieliśmy okazję nie tylko  do  wspaniałych zabaw z  dziećmi  ale również możliwość porozmawiania na  tematy, które nas interesują.

• Grudzień - ,,Jasełka'' - spotkanie z absolwentami w Szkole Podstawowej Nr 3
  • Styczeń – „Bal karnawałowy” – spotkanie z absolwentami w naszym przedszkolu
  • Luty  - Głośne czytanie bajek przez absolwentów w przedszkolu w poszczególnych grupach.
  • Marzec - ,,Zabawy z wiosną" - spotkanie w przedszkolu
  • Kwiecień - Udział dzieci przedszkolnych w lekcjach klas I –III oraz zwiedzanie Szkoły Podstawowej Nr 3
  • Czerwiec - Zaproszenie absolwentów na Przegląd Amatorskich Grup Teatralnych ,,Dorośli - Dzieciom"